Unikátní šperky vyrobené v souladu se zásadami udržitelné mody

About us

Kdo je Juna?

Na začátku bylo jedno barevný městečko u moře, který je známý svým hedonistickým přístupem k životu, ale taky tím, že se tam lidi dost zajímají o udržitelnost. Jmenuje se Brighton, leží na jihu Anglie a tam se Juna narodila.

V tomhle anglickým městě jsem se já, holka z Prahy, ocitla ve svých dvaceti letech a zůstala tam patnáct let. Díky tomu, že Brighton je město plný umělců, hudebníků a v neposlední řadě je domovem několika super módních udržitelných značek, tak jsem si mohla splnit sen z dětství a začala jsem vyrábět šperky. Po absolvování nějakého základního šperkařskýho vzdělání a praxe ve dvou místních dílnách jsem se rozhodla, že to určitě umím líp a v roce 2014 založila Jewellery by Juna. V tom, že to umím líp jsem se samozřejmě mýlila, ale nějak jsem to ustála.

(Opravdu se svým anglicky nemluvícím příznivcům omlouvám za to jméno, nenapadlo mě, že se do Čech vrátím ????).

Šperky Juna jsou dokonale nedokonalé, protože nám se líbí přiznaná ruční práce a nebaví nás řady na vlas stejných výrobků. Každej kousek je svým způsobem originál.

Používáme 100% recyklované stříbro, zlato a drahé kameny, ale taky ‘nově vytěžený‘ stříbro a zlato od organizace, která se jmenuje Fairmined a sídlí v Kolumbii. My sice jsme zastánci takzvaný cirkulární ekonomiky, ale na druhou stranu se tam kovy těžit nepřestanou, protože pro většinu místních obyvatel neexistuje jiný způsob obživy, a navíc to dělají za férovou odměnu a neničí při tom ani svoje zdraví a ani životní prostředí. Další kameny pak nakupujeme od brusičů na Sri Lance, v Anglii a Indii.